גרשון הכהן: לצד של המגורשים יש בעיה איתי, אני עשיתי הכל באמונה שלמה #16

גרשון הכהן הוא אלוף במילואים. לשעבר מפקד הגיס המטכ״לי, מפקד המכללות הצבאיות ומפקד אוגדה 36.

״בעיני האנשים שנוטרים לי טינה לי ולאריק שרון הייתה קומבינה, הוא מינה אותי כדי לפרק את ההתנגדות של המתיישבים. עד כדי כך הם אומרים, ולא רק הם אומרים, שהיה לי דיל שאני אהיה אלוף אם אני אעשה את זה. האמת הפשוטה היא בנאלית. במקרה אני הייתי מפקד אוגדה 36, טל רוסו היה ב-162, ר׳ אגף המבצעים ישראל זיו עשה עבודת הכנה ולא הייתה לו ברירה אלא להעביר את האוגדה הזאת. בוגי ישב איתי מאחורה בגיפ׳ ואמר לי אנחנו שולחים אותך לגוש קטיף, אתה תסרב? אמרתי לא, אני לא אסרב״.

״לכל בנאדם יש מקור סמכות. תקרא לו רב, תקרא לו עמוס עוז. מקור סמכות אמיתי לא אומר לך א׳ או ב׳, אם הוא בנאדם אחראי, הוא מבין שאתה מבין יותר ממנו מה צריך לעשות. אני בנאדם שקוף. ידעו שאני נגד זה. בוודאי אלוף הפיקוד שלי בני גנץ ידע מה אני חושב. זה שאני הסכמתי זה היה במודעות מלאה. לכן יש לחבורה המגורשת עוד קושי איתי, הם רוצים שאני אגיד הייתי אידיוט משוטה. אם אני אגיד את זה, זה שקר. כל הסיפור שלי הוא אחר, ציטטתי משיקולים מודעים ביותר ועשיתי את זה מאמונה שלמה״.

וגם: אלי גבע ויפתח רון טל, מאמר שכתב והרגיז את רפול,  מלחמת לבנון הראשונה ומישל פוקו, הרצי הלוי וסוקרטס, יאנוש בן גל, גורודיש, שאול מופז, דן חלוץ והציפייה שיש לו מרמטכ״ל.

לעקוב אחרי אמיר אורן: https://bit.ly/3iiiBpA

לעמוד פייסבוק של Allin הבית של הפודקסטים: https://bit.ly/3inT9PD  
 
 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *