עמוס ירון חלק ב׳: החיזבאללה התחזק כתוצאה מהשהות שלנו בלבנון #12

״היינו צריכים למצוא דרך איך להעיף את ערפאת עם המחבלים מלבנון. זאת הייתה המחשבה. אתה יכול לחשוב מחשבה כזאת, אבל אם התשלום הוא מי יודע כמה, אז אולי לא נכון. אני חשבתי בשלב מסויים שחייבים לתכנן את המבצע בצורה שאפשר להשיג את היעד הזה. האם נעשה את זה או לא, סיפור אחר. נעשה את זה בשלבים. בהסתמכות לא משמעותית (על הנוצרים), לא חשבנו שהם אלה שילחמו עבורנו, עוד גוף שיכול לסייע לך בצורה כזאת או אחרת להגיע למטרה הזאת. ככה אני ראיתי אותם״.

״לא לקחנו בחשבון את העניין האיראני. אני חושב שאני צודק במאה אחוז. אם צבא הגנה לישראל, ברגע שהחייל מארינס הראשון שנחת בביירות, היינו חוזרים לקו הבינלאומי, אני לא בטוח שהיה לנו חיזבאללה כפי שהוא היום.  החיזבאללה התעצם והתחזק כתוצאה מהשהות שלנו בלבנון לאורך כל התקופה״.

על סברה ושתילה:

״אמרתי שהיינו במצב של קהות חושים. האמירה הזאת הייתה מהתרגשות שהייתי נתון בה. התחילו מלמטה כל מיני קצינים לבוא בביקורת סביב העניין הזה, כל מיני יפי נפש כאלה ואחרים. זה הרתיח אותי ואמרתי את המשפט הזה. אני לא חושב שהוא רחוק מהמציאות, אבל אולי לא הייתי צריך לומר את זה. עמוס גלעד הוא חבר טוב שלי ואני מאוד מכבד אותו, אבל הוא לא היה שם. הוא התריע לממונים עליו. ידענו שיש התנהגויות לא הכי נכונות, אבל לא מה שהיה. הם (הנוצרים) לא היו מדקדקים כפי שאנחנו. אני אמרתי ללוחמים: אם אתם רואים בית שיש בו כביסה לייבוש עם בגדים של ילדים, אתם לא תירו לשם בשום דרך. שלא יספרו לי מה זה הומניות. הנורמות שלי הן לא הנורמות של הנוצרים, אבל לא תיארתי שהמצב ידרדר לכיוון כזה״. 

לעקוב אחרי אמיר אורן: https://bit.ly/3iiiBpA

לעמוד פייסבוק של Allin הבית של הפודקסטים: https://bit.ly/3inT9PD  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *